Uncaria Cukor - prírodný z trstinovej šťavy Panela Organic 500g

Uncaria Cukor - prírodný z trstinovej šťavy Panela Organic 500g

Hodnotenie produktu: 5/5 (6x)

Vaše hodnotenie:

Vysušená šťava z cukrovej trstiny je zdravšie sladenie, zachováva si maximum živín pôvodne prítomných v trstinovej šťave

2 €

2,70 € Zľava 0,70 €

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: UNCARIA ČR

Mám otázku

Cukor - prírodný z trstinovej šťavy Panela

RAW PANELA bio Organic - zdravé sladenie. PANELA organic je surová šťava vylisovaná z čerstvej cukrovej trstiny, šetrným spôsobom vysušená a následne ľahko rozdrvená. Je čistým produktom bez použitia chemických procesov. Na rozdiel od trstinového  cukru zachováva maximum živín pôvodne prítomných v trstinovej šťave, výbornú chuť melasy, zlatú trblietavú farbu a živú štruktúru. Používa sa ako všestranné sladidlo do rôznych nápojov a jedál, detských kaší a pri pečení. Výborný zdroj energie pri vyčerpaní a záťaži nielen pre športovcov. Rozpustná v studenej vode z ľadom a citrónom, môže poslúžiť aj ako osviežujúci a posilňujúci letný nápoj.

Zloženie: Panela la abeja capira, 100% prírodná sušená šťava z čerstvej cukrovej trstiny.

Hmotnosť: 500 g

Výrobca: UNCARIA ČR

Krajina pôvodu: Ekvádor

Dátum spotreby: 31.10.2019

 

 

Informácie o produkte:

PREČO POUŽÍVAŤ PANELU NAMIESTO KLASICKÉHO CUKRU?
Panela je 100% prirodzené sladidlo. Je dobré ju vnímať ako potravu, ktorá nahrádza rafinovaný cukor. Na rozdiel od trstinového alebo rafinovaného cukru obsahuje maximum živín, pôvodne prítomných v trstinovej šťave. Má jedinečnú a neopakovateľnú chuť melasy. Nie je ochudobnená o zložky, ktoré melasa v sebe prirodzene obsahuje. Proces jej získavania je 100% prírodným, šetrným, bez použitia chemických látok. Jej farba je prirodzená. Je výborným prírodným zdroj energie. Vo svete stále rastie jej popularita a dopyt po nej ako po 100% prírodnom produkte, s bohatými výživovými vlastnosťami.

PANELA alebo RAPADURA organic vzniká zo surovej šťavy vylisovanej z čerstvo zozbieranej cukrovej trstiny, šetrným spôsobom vysušovanej a následne ľahko drvené. Je známa tiež ako Rapadura alebo raspadura.
Panela svojím vzhľadom trošku pripomína hnedý trstinový cukor. Nemá však s rafinovaným cukrom nič spoločné. Je čistým produktom, získaným bez použitia chemických procesov. Vďaka tomu, na rozdiel od trstinového cukru, zachováva maximum živín pôvodne prítomných v trstinovej šťave, neopakovateľnú chuť melasy, zlatú, trblietavú farbu, a "živú" štruktúru drobných kamienkov miesto kryštálov.

Cukrová trstina, z ktorej je nami ponúkaná panela, sa pestuje v horských čistých oblastiach Ekvádora, na ekologických poliach o malej rozlohe. Optimálne podmienky, ktoré tu sú, majú veľmi dobrý vplyv na výrobu kvalitnej panely, ktorá svojou kvalitou dosahuje medzinárodne uznávanej úrovne.

NUTRIČNÉ ZLOŽENIE:

Hlavnou zložkou panely je sacharóza, s obsahom medzi 75 až 85% hmotnosti (vo vysušenom stave). Ďalej v menšej miere obsahuje glukózu a fruktózu. V značnej miere vitamín A, niektoré vitamíny skupiny B, vit. C, vit. D a vit. E. Z minerálnych látok sú najviac obsiahnuté vápnik, železo, draslík, fosfor, horčík, meď, zinok a mangán.

VÝROBA:

Proces výroby panely začína drvením stebiel cukrovej trstiny a ich následným odšťavněním. Džús, ktorý sa vytláča z trstinových stoniek, sa nazýva guarapo. Táto sladká tekutina krásne a intenzívne vonia. Odparovaním vody a čírením, kedy sa prelievaním odstraňujú pevné častice, sa tak trstinová šťava postupne mení v panelu - hustú šťavu, ktorá postupne tuhne do pevného stavu. Potom sa drví a balí.

POUŽITIE:

Ako všestranné sladidlo do rôznych nápojov a jedál, marmelád, detských kaší a tiež pri pečení. Výborný prírodný zdroj energie pri vyčerpaní a záťaži, nielen pre športovcov. Rozpustená v studenej vode, s ľadom a citrónom, môže poslúžiť aj ako osviežujúci a posilňujúci nápoj. Rovnako ako včelí med má upokojujúce účinky pri nachladnutí a podporuje vykašliavanie.

PREČO POUŽÍVAŤ PANELU MIESTO CUKRU?

Panela je 100% prirodzené sladidlo, potrava ktorá nahrádza rafinovaný cukor.
Na rozdiel od trstinového alebo rafinovaného cukru obsahuje maximum živín, pôvodne prítomných v trstinovej šťave. Má jedinečnú a neopakovateľnú chuť melasy a nie je ochudobnená o zložky, ktoré melasa obsahuje.
Proces jej získavania je 100% prírodný, šetrný, bez použitia chemických látok.
Jej farba je prirodzená.
Výborný prírodný zdroj energie.
Vo svete stále rastie jej popularita a dopyt po nej, ako po 100% prírodným produktu, s bohatými výživovými vlastnosťami.

Existujú záznamy v starovekom lekárstve, že panela môže čistiť krv, zabraňovať reumatickým ťažkostiam, vyživovať a posilňovať oslabený organizmus.

 

Nový komentár

* (Povinné)

×

AKCIA

janneharmonyVýpredaj kozmetiky, bylinných krémov a výživových  doplnkov, za skvelé ceny.
Len do vypredania skladových zásob.

 

Náš e-shop sa mení na: Bytové doplnky, liečivé kamene a minerály.

 

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info