Vilcacora 300 g

Vilcacora 300 g

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Vilcacora

17 €

18,50 € Zľava 1,50 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: UNCARIA ČR

VILCACORA KRÁĽOVNÁ AMAZÓNIE

Vilcacora - Uncaria tomentosa rastie v tropických lesoch Amazónie. Je to svetlo hnedá popínavá rastlina, mylne nazývaná liana. U násady každého páru listov sa nachádzajú tŕne, pripomínajúce pazúrik. Vďaka tomu je rastlina nazývaná "mačací pazúr". Pre svoje vlastnosti bola Vilcacora považovaná Inkami za svätú rastlinu. O jej pôsobení hovorí mnoho indiánskych legiend. Ako liečivá sa používa hlavne kôra, ale iba jej vnútorná časť obsahuje všetky potrebné zložky. Kôra stromu je v peruánskej fytoterapii po stáročia využívaná miestnymi obyvateľmi v etnickej medicíne a informácie o jej vlastnostiach boli odovzdávané z pokolenia na pokolenie. Dnes je populárny vo svete, pretože v nej obsiahnuté látky môžu mať priaznivé účinky na organizmus, napomáhať jeho správnej činnosti, zmierňovať následky zlej skladby stravy , nezdravého životného štýlu a prostredia.
Viac informácií o pôsobnosti tejto rastliny nájdete v : doplnkové informácie

Zloženie: Špeciálne vytriedené, sušené a narezané časti rastliny Uncaria tomentosa. Z čerstvého zberu, ručne preberané v prevádzke UNCARIA ČR. Spoločnosť zaručuje vysokú kvalitu, čistotu a zhodnosť botanického druhu.

Spôsob použitia: Najčastejšie 1 rovnú alebo plnú lyžicu kôry zaliať necelým 0,7 litra studenej vody (množstvo vody sa odparí) a od chvíle dosiahnutia varu variť na malom ohni 20 minút. Odcedit. Piť vlažné, 3x denne pohár, jednu hodinu pred alebo po jedle. Možno variť spoločne s Tahuari, Chuchuhuasi alebo Ubosem.

Upozornenie: Neodporúča sa deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám, osobám po transplantácii alebo pred plánovanou transplantáciou orgánov.

Hmotnosť: 300g

Výrobca: UNCARIA ČR

Krajina pôvodu: Peru

 Minimálna trvanlivosť do 30.11.2020

 

Informácie o produkte:

Vilcacora - vyslovuje sa: Vilkakora

VILCACORA ORIGINAL - Uncaria tomentosa Wild.

Používa sa pri zdravotných problémoch:

Alergia / boreliózy / Depresia / Dýchacie cesty / Imunita / Infekcia / Kožné problemy / Krvný obeh / Obličky / Močové cesty / Nervový systém / Parazity / Plesne, Huby / Prechladnutie / Hnačka / Gynekologické problemy / Rakovina, nádorové ochorenia / Srdce / Trávenie, žalúdok , črevá / Posilnenie organizmu / Vredy / Vysoký krvný tlak / Únavový syndróm, stres, vyčerpanie / Zápaly čriev (Crohn) / Vredy žalúdočné

KRÁĽOVNÁ AMAZÓNIE

Rastie v tropických lesoch Amazónie. Je to svetlo hnedá popínavá rastlina, mylne nazývaná liana. U násady každého páru listov sa nachádzajú tŕne, pripomínajúce pazúrik. Vďaka tomu je rastlina nazývaná "mačací pazúr". Pre svoje vlastnosti bola Vilcacora považovaná Inkami za svätú rastlinu. O jej pôsobení hovorí mnoho indiánskych legiend. Ako liečivá sa používajú listy ale hlavne kôra, ale iba jej vnútorná časť obsahuje všetky potrebné zložky. Vonkajšia kôra je odpadom, ktorý je však bohužiaľ niekedy ponúkaný dodávateľmi ako kôra vnútorná. Kombinácia alkaloidov obsiahnutých vo vnútornej časti kôry z nej robí neobyčajne účinný prostriedok so širokým spektrom pôsobenia.
Vilcacora sa stavia do popredia záujmu z hľadiska vplyvu na zhubné novotvary pre svoje antioxidačné, imunostimulačné a antivírusové účinky. Obsiahnuté látky zvyšujú fagocytózu a môžu mať taktiež antimutagénne účinky. Existujú predbežné správy o tom, že indukujú apoptózu a inhibujú proliferáciu leukemických buniek a buniek lymfómu, bez toho, aby boli cytotoxické voči normálnym bunkám. Blahodarne pôsobí na kardiovaskulárny systém - zvyšujú dilatáciu periférnych krvných ciev, znižujú srdcovú frekvenciu a do istej miery tiež hladinu "zlého" cholesterolu. Pre svoje protizápalové vlastnosti sa Vilcacora odporúča pri liečbe osteoartritídy.

Výskumy preukázali, že Vilcacora vďaka svojmu zloženiu brzdí rozvoj rakovinových buniek a stimuluje imunitný systém. Má aj vlastnosti protizápalové, antivírusové, antibakteriálne a antioxidačné. Pozitívne pôsobí na centrálny nervový systém, pomáha pri liečbe obehových chorôb, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí očistne. Chráni sliznice tráviaceho traktu a pomáha pri liečbe žalúdočných vredov. Má dobrý vplyv na peristaltiku čriev a žlčových ciest.
Vilcacora bola v posledných rokoch podrobená rozsiahlym výskumom a preparáty z nej sú zaregistrované na trhu v mnohých krajinách. Obsahuje biologicky aktívne substancie, ktoré majú účinky protirakovinové, antioxidačné, protivírusové, protizápalové, pôsobí na aktiváciu buniek imunitného systému.
Vilcacora znižuje riziko akútnych záchvatov ischemickej choroby srdca a vytvárania krvných trombov. Je zvlášť doporučovaná fajčiarom lebo s močom odvádza z organizmu karcinogénne látky obsiahnuté v cigaretovom dyme. Zvonku sa používa vo forme obkladov v prípadoch zápalov pokožky a alergických reakcií.
Čo vlastne Vilcacora obsahuje?

Alkaloidy (celkový obsah 0,15 - 0,46%, stanovené HPLC), pentacyklické oxindolové alkaloidy: isomitrafylin, isopteropodin, mitraphylin, pteropodin, speciofylin, unkarin F, tetracyklické oxindolové alkaloidy: isorhynchofylin, rhynchophillin, glykozidicky viazané alkaloidy: 5a-karboxystriktodisin, heteroyohimbanové pentacyklické alkaloidy: akuammigin, heteroyohimbanové tetracyklické alkaloidy: hirsutein, hirsutin, korynanthein, dihydrokorynanthein, pyridín-indol-chinolizidinové alkaloidy: angustin, angustolin, deriváty kyseliny chinovikové, deriváty kyseliny ursolové a oleandrovej, steroly: beta-sitosterol (60% z celkového obsahu sterolov), kampesterol, stigmasterol, flavanové deriváty: epikatechín, procyanidiny A1, B1, B2, B4.

O odhalenie jej cenných vlastností sa zaslúžil poľský misionár a zároveň veľký fytoterapeut, Saleziáni žijúci v Peru, páter Edmund Szeliga (1910-2005). V šesťdesiatych rokoch minulého storočia poslal vzorky Uncaria tomentosa na rozbory na univerzitu v Neapole. Laboratórne výsledky potvrdili jeho závery, že sa jedná o dokonalý prostriedok aktivujúci imunitný systém. Od tejto doby bolo spracovaných mnoho vedeckých prác na univerzitách po celom svete (napr. V USA, Rusku, Číne, Nemecku, Rakúsku, Japonsku) a všetky potvrdzujú jej neobyčajne priaznivé účinky. Vilcacora sa stala tým, čo v súčasnosti hľadajú ľudia dbajúci o vlastné zdravie, a chcú si uchovať mladosť a dobrú kondíciu čo najdlhšie.
Často sa nesprávne uvádza "čaj Vilcacora" - vždy sa jedná o odvar, pripravený dvadsaťminútovým varom.

TRADIČNÉ POUŽITIE V ľudovej medicíne PRI:

► pri prevencii i liečbe ochorení zhubnými nádormi
► ochoreniach tráviaceho traktu (zápaloch, Crohnovej chorobe, divertikulitíde, poruchách črevnej mikroflóry,
peptický vred, zápche, plynatosti, hemoroidoch, parazitoch)
► diabetes
► cirhóze pečene
► chorobách spojených s poškodením funkcie imunitného systému
► chronickom únavovom syndróme
► liečbe a prevencii vírusových ochorení (chrípky)
► chronických infekciách horných dýchacích ciest, astme, sínusitíde
► vírusových infekciách (vr. Boreliózy, Herpes zoster, Herpes simplex i HIV)
► artritídach
► bolestiach končatín
► liečbe kvapavky a úplavice a pre zlepšenie metabolizmu obličiek
► ako antioxidant
Pitie odvarov z Vilcacory zlepšuje stav ciev, zabraňuje vzniku krvných trombov a tým predchádza srdcovému infarktu a mozgovej mŕtvici.
Niektoré alkaloidy zlepšujú pamäť, v prípadoch amnézia spôsobené cholínergnej dysfunkcie.

PRÍPRAVA A POUŽITIE:

najčastejšie 3-10 g (1 rovná alebo plná lyžica) kôry zaliať necelým 0,7 litra studenej vody (množstvo vody sa odparí) a od chvíle dosiahnutia varu variť na miernom ohni 20 minút. Odcedit. Piť vlažné, 3x denne pohár, jednu hodinu pred alebo po jedle. V ucelených protinádorových kúrach sa môže variť spoločne s Tahuari.

UPOZORNENIE: Hoci pri klinických štúdiách neboli doposiaľ preukázané žiadne nežiaduce vedľajšie účinky Vilcacory, neodporúča sa podávať deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám, osobám po transplantácii alebo pred plánovanou transplantáciou orgánov.

MOŽNÉ interakcii s liečivami: Antihypertenzíva: obsahové látky môžu znižovať krvný tlak.
Tento stav treba brať do úvahy pri súčasnej kombinácii s antihypertenzívami. Imunosupresívne liečivá: teoreticky môžu obsiahnuté látky interferovať s imunosupresívnou terapiou, pretože majú imunostimulačnú aktivitu. Môžu byť kontraindikované v prípade podávania azatioprinu, basiliximabu, cyklosporínu, daklizumabu, muronabu-CD3, orthoklonu, mykofenolátom, takrolimu, sirolimu, prednisonu a ďalších glukokortikoidov.

ZAUJÍMAVOSTI O Vilcacore:

Jej sláva v Peru siaha až do dávnych čias Inkov, ktorí ju užívali na liečenie mnohých chorôb a schádzali pre ňu z Ánd do džungle. Uctievali ju (Vilcacora znamená v jazyku kečua "Svätá rastlina"). Podľa dávnej legendy sa o jej objav zaslúžil bojovník kmeňa Ashaninka, ktorý sa ťažko ranený predieral amazonskou džungľou. Slabý a na smrť unavený padol na zem a čakal na svoj koniec. Ale náhle zbadal amazonského tigra - Otorongo, ktorý svojimi pazúrmi a ostrými zubami rozodieral silnú lianu a pil vytekajúcu šťavu. Po vypití, s ohromnou silou vyskočil a ulovil srnu. Ranený sa so zvyškom síl doplazil k tej istej liane, napil sa šťavy a hneď sa mu vrátila jeho sila. Udivený uvidel, že z liany vyrastajú "pazúry", podobné tigrím ... .. Vďaka tejto legende sa rozšíril aj názov Uncaria tomentosa ako "Uňa de gato", Cat "s Claw", "Mačací pazúr".

Vilcacor JE VEĽA - PRAVÁ, ORIGINÁLNA, s tradíciou od roku 2001 JE LEN JEDNA!

PRAVÁ ORIGINÁLNA VILCACORA PRIAMO Z DŽUNGLE. ZÁRUKA SVIEŽOSTI A PRAVOSTI KÔRY.

ČO VÁM CHCEME V krátkosti O NAŠEJ VILCACORE PRIPOMENÚŤ?

Skôr než sme ju priviezli do Čiech, boli sme v Peru, na miestach jej výskytu a zisťovali všetky podrobnosti, aby sme Vám mohli dať záruky, ktoré platia dodnes.

NAŠA VILCACORA STÁLE SPĹŇA PODMIENKY, KTORÉ SME NA samom začiatku nastavili:

• pochádza z plantáží priamo v srdci džungle
• k nám sa dostáva vždy tou najkratšou možnou cestou
• je z čerstvého zberu - neležala v skladoch či laboratóriách (vďaka tomu si zachováva aj vôňu pralesa)
• je to skutočne originálna a pravá vnútorná kôra popínavé rastliny Uncaria tomentosa.

Kombinácia alkaloidov obsiahnutých vo vnútornej časti kôry VILCACORA z nej robí neobyčajne účinný prostriedok so širokým spektrom pôsobenia. VILCACORA - UNCARIA tomentosa sa stala tým, čo v súčasnosti hľadajú ľudia dbajúci o vlastné zdravie, ktorí si chcú uchovať mladosť a dobrú kondíciu čo najdlhšie.
Pitie odvarov z Vilcacory zlepšuje okrem iného stav ciev, zabraňuje vzniku krvných trombov a tým predchádza srdcovému infarktu a mozgovej mŕtvici.

Plantas Medicinales Nativas del Peru, PALACIOS Vaccaro W.J., Concytec, Lima, Perú, 1997, ISBN 9972-50-002-1

Užívam ju a som veľmi veľmi spokojn?...

, 23.10.2017 17:01.05

Užívam ju a som veľmi veľmi spokojná :-)

Nový komentár

* (Povinné)

×

AKCIA

janneharmonyVýpredaj kozmetiky, bylinných krémov a výživových  doplnkov, za skvelé ceny.
Len do vypredania skladových zásob.

 

Náš e-shop sa mení na: Bytové doplnky, liečivé kamene a minerály.

 

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info