Uncaria Ružová soľ Inkov Original 100g

Uncaria Ružová soľ Inkov Original 100g

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Ružová soľ Inkov - ružové zlato priamo z Maras z Ánd

1,30 €

1,60 € Zľava 0,30 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: UNCARIA ČR

Exotická, výnimočná, delikátna, a zdravá 100% prírodná soľ s tajomnou históriou, je raritou medzi soľami. Pochádza z podzemného prameňa horúcej slanej vody, ktorá tryská z útrob Ánd do špeciálnych soľných bazénov. Slnečné lúče odparia vodu ponechávajúc krémové ružové kryštáliky soli, nasýtené cennými minerálmi. Je vyhľadávaná najlepšími kuchármi na svete. Vylepšuje chuť pripravovaných jedál a zvyšuje ich atraktivitu. Zvyšuje intenzitu chuti paradajok a zeleniny. Hodí sa k príprave všetkých jedál studenej aj teplej kuchyne. Soľ je možné rovnako dodávať do revitalizačných a relaxačných kúpeľov.

Zloženie: 100% čistá, prírodná, ružová soľ Inkov priamo z Maras z Ánd

Obsah: 100g

Výrobca: UNCARIA ČR

Krajina pôvodu: Peru

Minimálna trvanlivosť do: 30.06.2020

 

Informácie o produkte:

RUŽOVÁ SOĽ INKOV MARAS

Soľ Maraska, ružové zlato Inkov, peruánska ružová soľ, ružový poklad Inkov, soľ Inkov, andská ružová soľ, sal Rosada, pinksalt.

Zdravé solenie a výnimočná chuť jedál.

Čo všetko v sebe ešte skrývajú tajomné Andy?

Zdá sa, že ich poklady sú nevyčerpateľné. Patria medzi ne aj exotické, ružové a slané kryštáliky plné minerálov - Ružové zlato Inkov - SOĽ INKOV - výnimočná, delikátna a zdravá zložka našich jedál a zdroj minerálov.
Jej po stáročia nevyčerpateľné zásoby sa nachádzajú v slanom podzemnom horúcom prameni, tryskajúcim vo výške 4.000 m.n.m. z útrob peruánskych Ánd.

Táto soľ je úplne unikátna. Má nielen vzácnu a bohatú chuť a vlastnosti, ale aj bohatú históriu.
Objavená a používaná Inkami je stále vysoko cenená pre svoju výnimočnosť. Je nazývaná soľou Maras (Maraska soľ), podľa názvu malebnej dedinky Maras, kde je od nepamäti kolíska tejto neobvyklej soli.

Výhradne ručný spôsob získavania tohto ružového pokladu sa od čias Inkov nezmenil. Na úbočí And je vybudovaných cca 4.000 vodných nádrží, ktoré tvoria pekné terasovité bazény. Sú nazývané salinas a každý má v priemere 5 m². Do nich je odvádzaný prúd podzemnej slanej vody. Na slnku sa voda vyparuje a zostáva v nich čistá soľ.

Tieto nádrže sú po stáročia vlastníctvom jednotlivých rodín, pre ktoré sú zdrojom obživy. Odparenú soľ zbierajú, nakladajú do vriec a pripravujú na dlhú cestu do mesta.

Soľ má kryštalickú štruktúru a je neobyčajne cenná, pretože je nasýtená prírodnými minerálmi, na ktoré sú Andy veľmi bohaté a ktoré sú nevyhnutné pre naše zdravie. Obsahuje ich veľké množstvo a najcennejšie sú predovšetkým železo, vápnik, horčík, zinok a meď. Ich vysoký obsah dodáva soli charakteristickú krémovú farbu s odtieňom ružovej a preto je tiež nazývaná Sal Rosada alebo Pink salt.

Táto 100% prírodná soľ Inkov je raritou medzi inými soľami. Značne ich prevyšuje nielen vzhľadom, chuťou, zložením alebo pôvodom.
Dodáva potrave zaujímavú chuť a náš organizmus dopĺňa potrebnými minerálmi. Je veľmi cenená najlepšími kuchármi na svete a používaná na prípravu rôznych špecialít. Spestruje prípravu jedál a zlepšuje ich chuť. Hodí sa k príprave prakticky všetkých jedál: rýb, morských plodov, mäsa, omáčok, polievok, šalátov, teplej i studenej kuchyne. Zvýrazňuje intenzitu chuti niektorých plodov - napr. Paradajok, uhoriek a šalátov. Niektorí gurmáni si s ohľadom na túto jej vlastnosť ľahko solia aj surové jablká a pomaranče.
Konzumácia soli má obrovský vplyv na naše zdravie. Môže mu škodiť alebo pomáhať. Všetko záleží na jej druhu.

Väčšina ľudí sa bez soli nemôže zaobísť. Obyčajná, kuchynská soľ, ktorú najčastejšie používame, sa skladá hlavne zo sodíka a chlóru a obsahuje dodané substancie zabraňujúce hrudkovateniu. Je pre nás stále väčšou záťažou. Je častou príčinou takých problémov, ako sú obličkové a žlčové kamene, zápaly kĺbov, reumatizmus, dna, vysoký krvný tlak, opuchy a preťaženie obličiek a pod.
Morská soľ je značne zdravšia, avšak vzhľadom k stále väčšiemu znečisteniu morí musí byť tiež v istom stupni čistená a upravovaná. To "Ružové zlato Inkov" pochádza z tajomného prameňa z útrob majestátnej hory. Z čistej, panenskej a ťažko prístupnej oblasti peruánskych Ánd.
Prináša nám nielen silu a energiu týchto hôr, ale aj prírodné minerály, tak potrebné nášmu telu, k uchovaniu správnych funkcií. A čo viac - môže našu potravu urobiť chutnejšiu a jej prípravu zaujímavejšiu.

Ružové zlato Inkov - slané, ružové kryštáliky rôzne veľkosti s meniacou sa ružovkastou farbou. Stojí za to, mať ich po ruke v našej kuchyni. Možno ich nasypať do mlynčeka na korenie a môžu sa tak stať ozdobou každej kuchyne.
Je možné ich aj dodávať do revitalizujúcich a relaxačných kúpeľov.

Prajeme zdravé solenie a milé gurmánske zážitky a mimoriadne dobré jedlá s exotickou, neobyčajnou soľou Inkov - soľou z Maras.

NECH TOTO RUŽOVÉ ZLATO INKOV NÁJDE SVOJE STÁLE MIESTO NA VAŠOM STOLE - PRE VAŠE ZDRAVIE.
KTO RAZ ochutná NEBUDE chcieť inú ...

Informácie sú použité so súhlasom firmy Uncaria a obsiahnutý text aj fotky podliehajú duševnému vlastníctvu firmy.

Nový komentár

* (Povinné)

×

AKCIA

janneharmonyVýpredaj kozmetiky, bylinných krémov a výživových  doplnkov, za skvelé ceny.
Len do vypredania skladových zásob.

 

Náš e-shop sa mení na: Bytové doplnky, liečivé kamene a minerály.

 

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info