Maca gelandina Organic 100g

Maca gelandina Organic 100g

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Maca Maka gelandina depresia, energia, cholesterol, impotencia, imunita, klimaktérium, neplodnosť, osteoporóza , pamäť, únavový syndróm, stres, vyčerpanie, nespavosť

4,10 €

8,50 € Zľava 4,40 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: UNCARIA ČR

MACA MAKA GELANDINA
Vo svete veľmi populárna buľva rastliny z vysokých polôh Ánd. Vďaka redukcii škrobu v procese spracovania je Maka Gelandina lepšie stráviteľná. Môže zvyšovať vitalitu a uľahčovať regeneráciu síl, udržiavať psychickú a fyzickú rovnováhu organizmu. Je cennou súčasťou stravy, určená všetkým vekovým kategóriám.

Zloženie: varená, spráškovaná buľva rastliny Lepidium meyenii Walp.Originálne, gelatinizované, jemne mleté buľvy vysokohorskej peruánskej Maky (Maca) - zmes rôznych farieb. Z čerstvého zberu. Zaručujeme vysokú kvalitu, čistotu a zhodnosť botanického druhu.

Spôsob použitia: 1 lyžičku prášku rozmiešať v mlieku, jogurte, ovocnej šťave (najlepšie v malom množstve) a vypiť pri raňajkách alebo po jedle 1-2x denne. Možno použiť taktiež ako prídavok do zahustených polievok a omáčok alebo palaciniek. 

Upozornenie: neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nenahradzuje pestrú stravu. Skladujte v suchu mimo dosah detí.

Výrobca: UNCARIA ČR

Krajina pôvodu: Peru

Hmotnosť: 100 g

 Dátum spotreby: 11.2018

 

 

Informácie o produkte:

Maka Maca Lepidium peruvianum Chacon, synonymum Lepidium meyenii Walpers

Používa sa pri zdravotných problémoch:

Anémia / Andropauza / Depresia / Energia / Cholesterol / Impotencia / Libido / Imunita / Klimaktérium / Mozog, podpora, prekrvenie / Neplodnosť / Osteoporóza / Pamäť / Revitalizačný / Posilnenie organizmu / Únavový syndróm, stres, vyčerpanie / Nespavosť

MAKA, MACA - KRÁĽOVNÁ AND

Maka - pravá, maca original, originálne maca z vysokých peruánskych Ánd. Horská peruánska maca koreň.
Maca - "Ma ca" - "Z výšin pôvodom dobrá potrava, ktorá posilňuje" - tak ju nazývajú indiáni.

Maka (Maca) je jednou z najvyššie rastúcich rastlín na svete. Rastie v peruánskych Andách, vo výškach nad 4000 m.n.m. V miestach, kde nízka teplota a silné vetry nedovoľujú rásť iným rastlinám. Maka dorastá do výšky 15 cm. Listy má podlhovasté, pri zemi rozložené v ružici. Koreň Maka pripomína repu s priemerom 2-8 cm.

Existuje niekoľko botanických odrôd Maky, ktoré sa navzájom líšia zafarbením koreňa. Niektoré majú farbu bielu, žltú, žlto-bielu, bielo-ružovú, šedú, červenú, fialovú, a dokonca čiernu. Bielo-krémové kvety sú zložené na koncoch stoniek. Plody Maky v tvare malých luskov obsahujú oválne, veľmi ľahké semená. Obsahuje neobyčajné množstvo výživných zložiek.
Maku pestovali už predinkaské kultúry, avšak najväčšieho rozšírenia dosiahla za čias Inkov. S bohatstvom cenných zložiek a širokým spektrom vlastností tvorila dôležitú zložku stravy a tiež významný obchodný artikel obyvateľov vysokých Ánd. Pre svoje vlastnosti sa Maka stala potravinou určenou len pre vysoké spoločenské vrstvy.
Je prírodným zdrojom fytoestrogénov. Maka má vďaka obsahu vysoko hodnotných bielkovín, aminokyselín, vitamínov, minerálov a sterolov veľmi významnú výživnú hodnotu. Môže nielen zásobiť organizmus potrebnými látkami, ale aj priaznivo ovplyvňovať v ňom prebiehajúce procesy, zvyšovať vitalitu, uľahčovať regeneráciu síl pri stavoch vyčerpania a dlhotrvajúce únavy a udržiavať psychickú a fyzickú rovnováhu.
Je celosvetovo známou a vyhľadávanou potravinou XXI. storočia. Už od roku 2001 sa tešia veľkému záujmu aj u nás.
Dnes je populárnym peruánskym zdrojom energie a vitality, ktorý má svoje stále miesto v jedálničku našich zákazníkov.
Maka sa stala tiež obľúbeným doplnkom stravy vrcholových i rekreačných športovcov. NASA využíva Maku ako doplnok stravy kozmonautov.

MACA ROJA A MACA NEGRA

Existuje niekoľko ekotypov Maky, ktoré sa navzájom líšia zafarbením šupky buľvy. Niektoré majú farbu bielu, žltú, žlto-bielu, ružovú, červenú, fialovú, šedú a čiernu. Bežne sa ponúka biela a žltá.
V našej ponuke nájdete zmes všetkých farieb pod názvom Maka Original.

Najnovšie, stále pokračujúce výskumy maky ukázali, že farba šupky má vplyv na jej vlastnosti.
Ekotyp s čiernou farbou šupky, okrem iných vlastností charakteristických pre maku, má zvlášť pozitívny vplyv na podporu pamäti, s červenou farbou šupky zase na podporu kostí, prostaty.
Maca Maka, aby mohla byť naším organizmom stráviteľná, musí byť dobre pražená alebo varená.

MAKA GELATINIZADA - náš názov MAKA GELANDINA

V súčasnosti je vo svete stále viac vyhľadávaná Maca Gelatinizada. Táto maca je počas spracovania vystavená krátkemu pôsobeniu teploty ( "varenia") a tlaku. Tým dochádza k čiastočnému odstráneniu škrobov, maka sa stáva lepšie stráviteľnou a zároveň si zachováva všetky pozitívne vlastnosti.

AKÉ SÚ VÝHODY maky gelatinizovanej?

Maka gelatinizada (náš názov Maka Gelandina) sa lepšie rozpúšťa, organizmus lepšie a rýchlejšie prijíma obsiahnuté výživné látky, jej miera stráviteľnosti dosahuje viac ako 98%. Môže byť používaná bez obáv z prírastku svalovej hmoty. Je zvlášť vyhľadávaná a cenená ľuďmi s citlivým tráviacim traktom.

VITALITA - ENERGIA - ZDRAVIE

S makou je spojená stará indiánska legenda. Podľa nej je MAKA darom boha Virakoči kmeňom, žijúcim v krutých klimatických podmienkach ťažko prístupných výšin Ánd. Virakoča, darujúc Maku obyvateľom hôr, do nej dal všetko potrebné k zdravému a dlhému životu - cenné proteíny, minerály, vitamíny a dodal ešte čosi pre silu ... a chuť plodiť potomkov.
Po mnohých storočiach sa o pravdivosti legendy mali možnosť presvedčiť španielski dobyvatelia. Ich kone v tamojších krutých podmienkach slabli a nechceli sa rozmnožovať.

Španieli podávali Maku podľa rád indiánov a vyskúšali tak jej posilňujúce a afrodiziakálne vlastnosti.

Tak získala Maka označenie "afrodiziakum". Vedomosti o ich účinkoch priviezli do Španielska, a Maku na stôl kráľovskej rodiny, kde sa stala súčasťou jedálnička.
Neskôr však upadla Maka do zabudnutia a bola známa iba v niektorých andských spoločenstvách z okolia Junín. To ich kolektívnej pamäti vďačíme za to, že aj my môžeme dnes využívať dokonalé skladby tejto potraviny.
Až v šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa peruánski, nemeckí a americkí vedci znovu začali zaujímať o Maku ako o "stratený poklad Ánd". Klinické a laboratórne výskumy potvrdili jej hodnoty a prebudili veľký záujem o Maku v celom svete.

Obsiahnuté zložky: Maka, táto malá, nenápadná buľva v sebe skrýva:

►10-13% bielkovín,
►25-78% uhľohydrátov,
►8,5% vlákniny a viac ako 2% tukov,
►velké množstvo aminokyselín, mastných kyselín (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová),
►zastúpené sú steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol, triesloviny, saponíny, terpenoidy,
►biologicky aktívne aromatické izotiokyanáty (benzyl izotiokyanát, p-methoxybenzyl izotiokyanát),
►vitamíny (A, B1, B2, B6, C, E),
►minerály (vápnik, železo, meď, zinok, horčík, draslík, sodík, jód).
Maka má vďaka obsahu vysoko hodnotných bielkovín, aminokyselín, vitamínov, minerálov a sterolov veľmi významnú výživovú hodnotu.

Používa sa v prípadoch podvýživy, v období rýchleho rastu, v období tehotenstva a dojčenia. Je používaná ako prostriedok imunostimulačný, pomáha pri liečbe tuberkulózy a nádorových ochorení. Steroly obsiahnuté v rastline majú spolu s ďalšími obsahovými látkami energetizujúce účinky a zvyšujú svalovú výkonnosť. Maka sa preto stáva súčasťou stravy vrcholových športovcov a sú zaznamenané výrazné zlepšenia výkonov, a zmiernenie stresu spojeného po pretekárskej činnosti. Maka udržuje pevnosť kostí a silu svalov, a zabraňuje nadmernému opotrebovaniu kĺbov a šliach, čo je veľmi dôležité u mladých športovcov. Zvyšuje fyzickú zdatnosť a odolnosť pri záťaži, urýchľuje regeneračné procesy.

Použitie Maky vychádza z tradícií aj poznatkov vedy a je veľmi široké:

►regeneruje organizmus, navracia a posilňuje vitalitu
►zvyšuje odolnosť organizmu
►mierni depresie, psychické vyčerpanie, neurózy, chronickú únavu
►Maka užívaná študentmi zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa
►osobám vyššieho veku Maka pomáha udržať pevnosť kostí a silu svalov, užívaná dlhšiu dobu pomáha udržať dobrý zrak a sluch
►osviežuje pamäť, dodáva vitalitu a tým posilňuje sebavedomie
►Maka je nepostrádateľnou výživou chorých, mierni vedľajšie účinky chemo a rádioterapie, urýchľuje rast vlasov po chemoterapii, pomáha organizmu rýchlejšie navrátiť sily
►uľahčuje hojenie rán
►podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné, nechutenstvo
►pomáhá predchádzať vzniku osteoporózy a podieľa sa na jej liečbe

Pozitívny vplyv Maky na plodnosť žien i mužov vyjadrujú indiáni vetou:

"Maka má moc darovať bezdetným manželom potomkov".

►Maka má pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií
►pomáhá pri impotencii, zvyšuje libido a vitalitu
►stimuluje sexuálnu aktivitu človeka
►upravuje nepravidelnú menštruáciu, reguluje hormonálnu činnosť
►Maka sa stala tiež obľúbeným prostriedkom harmonizujúcim organizmus ženy v období menopauzy
►Maka sa používa aj pri chronickej únave
►nechutenstve
►osteoporóze
►nepravidelných menštruáciách
►hormonálnych poruchách
►depresivnych náladách
►při sexuálnych poruchách
►neplodnosti
►impotenci, frigidite a sterilite mužov i žien
►mierni depresie, psychické vyčerpanie a neurózy
►podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné
►je doporučovaná osobám s vysokou fyzickou záťažou
►Maka navracia a posilňuje vitalitu, zvyšuje odolnosť organizmu, spomaľuje proces starnutia
►užívá sa ako podporný prostriedok pri závažných ochoreniach

MAKA - PRÍPRAVA

►1 kávovú lyžičku prášku denne rozmiešať v menšom množstve vody, ovocnej šťavy, mlieka alebo jogurtu a vypiť počas jedla, najlepšie pri raňajkách. Deti od 3 rokov 1/2 lyžičky denne.
►Podľa názoru odborníkov je optimálna denná dávka Maky 5-7 g (1 čajová lyžička).
►Ponúkame Vám preto Maku vo forme sypkého prášku a nie v želatínových kapsuliach, ktorých by bolo potrebné prehltnúť na dosiahnutie požadovaných účinkov 10-14 kusov. A niekedy aj viac.
►V ponuke máme aj Maka Gelatinizada - náš názov MAKA GELANDINA. Vďaka redukcii bielkovín je určená predovšetkým pre tých, ktorí sa obávajú prírastku hmotnosti a tiež pre osoby s citlivým tráviacim traktom. MAKA GELANDINA je veľmi ľahko stráviteľná. Má však rovnaké vlastnosti ako Maka.

Ako zaujímavosť:

Sušené korene Maka môžu byť prechovávané až 7 rokov, bez toho, aby stratili svoju hodnotu. Prášok z mletých koreňov MAKA sa pre zvýšenie výživovej hodnoty dodáva aj do nápojov a používa v kuchyni pri príprave pečiva, šalátov, pudingov, koktailov a iných potravín.

Laboratórne a klinické výskumy potvrdili významnú výživovú hodnotu Maky, ktorá má veľmi priaznivý vplyv na funkcie organizmu, na jeho vitalitu a dobrú fyzickú i psychickú kondíciu, vytrvalosť, zvýšenie odolnosti na stres, dĺžku a komfort života. Záujem o ňu stále rastie.

MAKA - VŠETKO V JEDNOM A PRE VŠETKÝCH

Maka, ktorá má adaptogénne účinky, je potravinou XXI. storočia. Dokáže nielen zásobiť organizmus potrebnými látkami, ale aj priaznivo ovplyvňovať v ňom prebiehajúce procesy. Nemožno sa čudovať, že sa už od roku 2001 teší veľkým záujmom a má svoje stále miesto v jedálničku našich zákazníkov.
Laboratórne a klinické výskumy potvrdili významnú výživovú hodnotu Maky, ktorá má veľmi priaznivý vplyv na funkcie organizmu, na jeho vitalitu a dobrú fyzickú i psychickú kondíciu, vytrvalosť, zvýšenie odolnosti na stres, dĺžku a komfort života. Záujem o ňu stále rastie.

MAKA - regenerácia organizmu a obnova síl.                                                                                                Navracia a posilňuje vitalitu.
Pomáha udržiavať hormonálnu rovnováhu.
Zvyšuje odolnosť organizmu, podporuje jeho imunitu.
Mierni depresie, psychické vyčerpanie, neurózy, chronickú únavu.
Posilňuje mozgovú činnosť.
Zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa.

Znižuje vplyv stresových faktorov.
Pomáha zachovať v dobrom stave svaly a kosti.
Rýchlo navracia sily v stavoch fyzického vyčerpania.
Zmierňuje následky nadmerného požitia alkoholu, nikotínu a narkotík.

MAKA - zvýšený životný komfort osôb vyššieho veku                                                                                     Posilňuje sebavedomie, psychiku a fyzickú odolnosť.
Udržuje pevnosť kostí a silu svalov.
Zachováva dobrý zrak a sluch.
Osviežuje pamäť posilňuje koncentráciu.
Mierni pocity depresie a psychickej vyčerpanosti.

MAKA - nenahraditeľná výživa chorých a vyčerpaných                                                                                   Pomáha pri farmakologickej liečbe aj u novotvarov a AIDS.
Mierni účinky chemoterapie, rádioterapie. Pomáha organizmu rýchlejšie navrátiť sily.
Uľahčuje hojenie rán.
Zabraňuje strate hmotnosti a pomáha pri jej opätovnom získavaní.
Urýchľuje rast vlasov po chemoterapii.
Regeneruje sily organizmu poškodeného alkoholizmom, narkomániou a nadmerným užívaním liekov.

MAKA - harmónia a zdravie ženy                                                                                                                       Harmonizuje stav organizmu.
Upravuje nepravidelnú menštruáciu.
Znižuje nepríjemné prejavy menopauzy.
Eliminuje návaly, depresívne nálady, dodáva energiu a psychický komfort.
Zachováva sviežosť organizmu aj pokožky, mierni proces starnutia, navracia vitalitu.
Pomáha udržať hormonálnu rovnováhu.
Zabraňuje vzniku osteoporózy.

MAKA - prírodné afrodiziakum a nádej bezdetných                                                                                          Stimuluje sexuálnu aktivitu.
Pomáha pri impotencii a frigidite.
Zvyšuje libido a vitalitu.
Zvyšuje sexuálnu kondíciu.
Má pozitívny vplyv na tvorbu a akosť spermií.
Podporuje správnu funkciu vaječníkov.
Pomáha uchovať sexuálne funkcie do vysokého veku.
Pomáha pri liečbe neplodnosti žien i mužov.

MAKA - zdravie a sila muža                                                                                                                               Zvyšuje sexuálnu kondíciu a pomáha ju uchovať do vyššieho veku.
Zvyšuje odolnosť voči stresovým faktorom.
Pomáha udržať hormonálnu rovnováhu, zvyšuje hladinu androgénu.
Bráni vzniku osteoporózy.
Pomáha pri impotencii, zvyšuje libido.
Podporuje erekciu.
Harmonizuje stav v období andropauzy.
Pomáha udržiavať svaly v dobrej kondícii.
Spomaľuje procesy starnutia.
Významne posilňuje činnosť mozgu duševne pracujúcich.
Predchádza syndrómu chronickej únavy.

MAKA - dobrá výživa i pre deti                                                                                                                          Maka, ako 100% prírodný produkt je prospešná aj pre najmladších,
zásobuje ich organizmus minerálnymi látkami.
Je prirodzeným stimulantom krvotvorby (obsahu železa) a môže byť využitá aj v prevencii anémie alebo v jej liečbe.
Je veľmi žiadaná u chudokrvných detí, ktoré trpia malnutríciou (podvýživou).
Má blahodarný vplyv na pravidelný rozvoj ich kostného a svalového systému.
Posilňuje imunitný systém.
Pre deti je vhodnejšie Maka Gelandina (gelatinizada).
Podávame ale o polovicu menšie dávky ako u dospelých, tj. Do 3 g denne (raňajky).

MAKA - obľúbený doplnok stravy športovcov                                                                                                   Vysoký obsah výživných látok získal pre maku označenie "prírodné anabolikum".
Zvyšuje fizyckú zdatnosť a odolnosť pri záťaži.
Urýchľuje regeneračné procesy po namáhavom tréningu.
Zabraňuje nadmernému opotrebovaniu kĺbov a šliach.
Zmierňuje stres spojený so závodnou činnosťou.
Pomáha pri správnom vývoji kostí, svalov a šliach mladých športovcov.

MAKA v kozme                                                                                                                                                    Zásluhou peruánskeho astronauta Carlosa Izmaela Noriega Jiménez je, že NASA využíva Maku ako doplnok stravy kozmonautov.
Zistili, že veľmi priaznivo ovplyvňuje ich celkový fyzický stav a zároveň pomáha udržiavať jasnú myseľ a reflexy dôležité pre náročné misie.
Tak ako hovorí peruánska legenda, že Maka je darom od boha Virakoči, tak môžeme s trochou nadsázky povedať, že teraz sa vďaka človeku dostala vysoko nad oblaky, späť k Bohu.

 

Informácie sú použité so súhlasom firmy Uncaria a obsiahnutý text aj fotky podliehajú duševnému vlastníctvu firmy.

Nový komentár

* (Povinné)

×

AKCIA

janneharmonyVýpredaj kozmetiky, bylinných krémov a výživových  doplnkov, za skvelé ceny.
Len do vypredania skladových zásob.

 

Náš e-shop sa mení na: Bytové doplnky, liečivé kamene a minerály.

 

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info