Cuti cuti 100g

 Cuti cuti 100g

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Cuti cuti

6,90 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: UNCARIA ČR

CUTI CUTI Doplnok stravy

Divoké andské papradie. Je rastlinou s bohatými biologicky činnými zložkami. Obsiahnuté látky môžu priaznivo pôsobiť na činnosť vnútorných orgánov.

Obsah: sušené časti Asplenium Lunulatum Sw

Spôsob použitia: denne 3-5 g sušiny zaliať 500 ml studenej vody a na miernom ohni variť 5-10 minút. Odvar nechať cez noc prikrytý vzdušnou bavlnenou tkaninou. Ráno precediť a vypiť 2 x denne 1 polovicu na lačno a pred obedom.

Upozornenie: Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Neni určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nenahradzuje pestrú stravu. Skladujte v tme a suchu mimo dosah detí.

Hmotnosť: 100g

Výrobca: UNCARIA ČR

Krajina pôvodu: Peru

Minimálna trvanlivosť do: 09.2018

 

Informácie o produkte:

Cuti Cuti - Vyslovuje sa: kuti kuti

Asplenium lunulatum Sw.

Používa sa pri zdravotných problémoch: Cukrovka / Dýchacie cesty / Kašeľ / Pankreas / Trávenie, žalúdok, črevá

Cuti Cuti je typickou peruánsku rastlinou, patriacou medzi divoko rastúce paprade. Vyskytuje sa v Andách, v skalných rozsadlinách, často v blízkosti vodopádov.
Medzi biologicky aktívnymi zložkami obsiahnutými v Cuti Cuti sú okrem iného: stilbény, flavonoidy (akacetin), aminokyseliny, kyselina p-kumarová, naftochinony a taníny a slizy.

Tieto zložky napomáhajú znížiť hladinu krvného cukru, pôsobí protizápalovo, uľahčujú vykašliavanie a pôsobí antioxidačne.
Peruánci ho používajú aj pri liečbe malárie.
Odvar z rastliny napomáha znížiť hladinu krvného cukru, reguluje proces regenerácie buniek pankreasu, pomáha pri liečbe chronických zápalov aj nádorov pankreasu. Používa sa tiež k regulácii menštruačných cyklov.
Podporuje metabolizmus a pôsobí očistne. Obsah slizov uľahčuje vykašliavanie (aj pri chronickom kašli), a preto sa odporúča aj v prípadoch jarných a jesenných chrípok a prechladnutí.

TRADIČNÉ POUŽITIE V ľudovej medicíne PRI:

► nedostatočnej funkcii, zápaloch (i chronických) pankreasu
► zvýšenej hladine krvného cukru a cukrovke (najmä typu II)
► nadváhe
► metabolických poruchách
► nepravidelnej menštruácii
► chorobách dýchacích ciest, kašli (i chronickom)
► chrípkach a nachladnutí
► preventívne na uchovanie správnych funkcií

PRÍPRAVA A POUŽITIE:

Odvar z Cuti Cuti sa pripravuje večer a ponecháva cez noc macerovať.
2 lyžice sušiny zaliať 500 ml studenej vody, priviesť k varu a na miernom ohni 5 minút povariť. Odvar ponechať cez noc prikrytý vzdušnou bavlnenou tkaninou. Ráno odcedit. Piť 2x denne 1 pohárik, na lačno a pred obedom.
Neprekračujte odporúčanú dávku. Pravidelné každodenné pitie odvaru znižuje v priebehu niekoľkých týždňov hladinu glukózy.

De Salvia y Toronjil - Guía de Medicina Natural para la Salud de la Mujer, VARGAS L., VARGAS R., Naccarato P., Ed. Gráfica Bellinda, Lima, Perú, 1995,
Manual de fitoterapia, LOPEZ VILLAR M., VARGAS Villavicencio O., Programa Nacional de Medicina Complementaria del Seguro Social de Salud - EsSalud, Lima, Perú, 2001, ISBN 9972-758-34-3
Vocabulario de los nombres vulgares de flora peruana, SOUKUP J. SDB, Editoria saleziáni, Lima, Perú, 1975

Informácie sú použité so súhlasom firmy Uncaria a obsiahnutý text aj fotky podliehajú duševnému vlastníctvu firmy

Nový komentár

* (Povinné)

×

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info