ASP Psyllium prírodná rozpustná vláknina 150g

ASP Psyllium  prírodná rozpustná vláknina 150g

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Psyllium - Originálne indické psyllium čistota 98% 150g

2,90 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: ASP,s.r.o.

Vláknina a naše zdravie: dobre vyvážená strava so správnym množstvom  vlákniny stimuluje správne vylučovanie nestrávených zvyškov z nášho organizmu. Je to dôležité hlavne preto, aby tráviaci trakt fungoval efektívne a naše telo tak mohlo vstrebať z potravy všetky potrebné živiny. Upchatý tráviaci systém môže brániť v jeho správnom fungovaní. Adekvátne množstvo vlákniny v strave je teraz považované za veľmi dôležité pre správne trávenie a naše celkové zdravie. Väčšina ľudí však prijíma v bežnej strave len 10 - 15 gramov vlákniny denne, zatiaľ čo potrebné množstvo by malo byť minimálne 25 g. Vláknina pomáha zlepšovať priechod nestrávených zvyškov tráviacim traktom, čo má vo svojom konečnom dôsledku pozitívny vplyv na naše celkové zdravie.

Dobrý zdroj rozpustnej a nerozpustnej vlákniny
Psyllium absorbuje vody viac ako dvadsaťkrát vzhľadom na svoju hmotnosť. Výsledkom je, že sa po zmiešaní s vodou vytvorí mäkký gél, ktorý vo svojej absorbčnej schopnosti pokračuje ešte v tráviacom trakte. Táto skutočnosť napomáha odstraňovať toxické látky z tela a zabraňuje tak ich priveľmi dlhému zotrvávaniu v črevách.

Citlivé črevá
Psyllium je ideálnym zdrojom vlákniny pre ľudí, ktorí majú problémy so znášanlivosťou obilnej vlákniny. Psyllium môže mať zjemňujúci účinok na citlivé črevá, kde obilná vláknina môže byť priveľmi abrasívna. Psyllium je vláknina úplne prírodná a bezpečná, užívaná miliónmi ľudí na celom svete. Nie je vstrebávaná naším telom a nie je návyková. Je preto vhodná na dlhodobé užívanie.

Použitie:Odporúča sa užívať Psyllium 30 minút pred jedlom alebo po jedle. Dve kopcocvité lyžičky Psyllia (10g) rozmiešajte v menšom množstve vody alebo inej tekutiny a ihneď vypite. Zapite ďalším pohárom vody. Pre zlepšenie účinku môžete užívať dvakrát denne. Psyllium môžete tiež pridávať do rôznych náhrad jedla či mliečnych koktejlov. Použite mixér, aby sa dobre rozmiešalo. Môžete ho pridávať i do jogurtov. Nezabudnite však vždy zapiť ešte ďalším pohárom vody alebo inej tekutiny.

Zloženie: Vláknina zo šupiek Psyllia (Skorocel indický)

Energetická hodnota na 100g :116 kj/28 kcal , sacharidy 2,8g z toho cukry 0g , Tuky 0,5g z toho nasýtené mastné kyseliny 0g, vláknina 90g , bielkovina 1,4g 

Výrobca:ASP,s.r.o. Slovenská republika

Krajina pôvodu: India

Nový komentár

* (Povinné)

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie