Späť

Kudzu powder

Počet zobrazení: 653

Pomáha pri odstraňovaní závislosti, znižuje chuť na ...

Kudzu powder

... alkohol a nikotín, má očistné vlastnosti, reguluje trávenie a činnosť pečene. Posiluje nervový systém. Preparát neobsahuje žiadne konzervačné prostriedky ani doplnkové substancie. Prostriedok doplňujúci stravu o rastlinné izoflavóny.

Zloženie: extrakt z koreňa Kudzu - 100 mg, mletý koreň Kudzu - 900 mg. Zaručujeme vysokú kvalitu, čistotu a zhodnosť botanického druhu. Neobsahuje lepok ani laktózu.
Doporučené dávkovanie: 1 lyžička denne, možné pridať do potravy.
Upozornenie: Neprekračujte doporučené dávkovanie.
Neodporúča sa deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám. Nenahradzuje pestrú stravu. Skladujte v tme a suchu. Uchovávajte mimo dosah detí.
Výrobca: K&K BIO+
Krajina pôvodu: Kanada

Kudzu Kudzu - latinský názov Pueraria lobata.
Používa sa pri zdravotných problémoch:
Depresia / Impotencia / Libido / Krvný obeh / Mozog, podpora, prekrvenie / Trávenie, žalúdok, črevá
Kudzu Vine je divoko rastúcou rastlinou. Vyskytuje sa v Ázii, napr. V Číne, Japonsku a Kórei, ale aj v severnej Amerike. V mieste jej prirodzeného výskytu (Ázii) nespôsobuje problémy, ale v USA sa ako burina stala v posledných päťdesiatich rokoch ekologickou pohromou.
Veľmi rýchlo sa rozširuje a v závislosti od klimatických a pôdnych podmienok môže denná prirastavosť tejto rastliny dosahovať až 30 cm.
Rastie v tieni stromov, pozdĺž ulíc, ako popínavá rastlina ovíja pouličné osvetlenie aj elektrické stožiare, pokrýva kríky, stromy i domy. Dosahuje aj 12 metrov výšky.
Korene Kudzu rastú až 1,5 metra hlboko a dosahujú priemeru dospelého človeka.
V roku 1972 bolo Kudzu vládou Spojených štátov uznané za burinu, bol vydaný zákaz obchodu so semenami a rastliny sú pod prísnou kontrolou.
Cez všetky opatrenia je v USA 8 miliónov ha pôdy zarastených a zničených Kudzu.
Doteraz nebola nájdená metóda, ako obmedziť či zamedziť výskyt tejto rastliny, ktorá je atraktívna vďaka tvaru listov a príjemnej vôni kvetov a ktorá podobne ako iné motýlokveté rastliny pohlcuje z atmosféry dusík a koreňovým systémom ho odovzdáva do pôdy ako hnojivo.
Rýchly rast a vysoký obsah škrobov z nej robí aj výdatnú pastevnú rastlinu.
V miestach jej výskytu však pokrýva iné rastliny, bráni prístupu svetla a tým spôsobuje vymieranie lesov i iných rastlín. O Kudzu sa rozprávajú anekdoty aj mnoho legiend.
Kudzu obrastá trosky budov opletá stromy aj kríky
Koreň KUDZU obsahuje okrem veľkého množstva škrobov cenné izoflavonoidy. Využíva sa v diétach a ako pomocný prostriedok pri mnohých terapiách. Koreň Kudzu, resp. obsiahnuté látky regulujú procesy trávenia, majú vlastnosti očistné, redukujú spotrebu alkoholu, nikotínu a iných závislostí. Posilňujú nervový a obehový systém, majú pozitívny vplyv pri alergiách. Znižujú nadmernú chuť k jedlu a využívajú sa aj ako pomocné prostriedky v období menopauzy.
Ako bohatý zdroj škrobov bol koreň rastliny Kudzu využívaný už celé stáročia v ľudovom liečiteľstve. Zelená časť rastliny slúžila ako krmivo hospodárskych zvierat.
Koreň Kudzu obsahuje významné množstvo izoflavonoidov, priemerne od 1,77% do 12% v sušine, a to daidzinu, daidzeínu, daidzeínu-4,7 diglykosidu, puerarino-7-xilosidu, 4,6-0-diacytylopuerarinu, genisteínu, puerarinu a iné zlúčeniny.
Niekoľkoročné výskumy výťažkov koreňov Kudzu v mnohých laboratóriách potvrdili jeho zásadné kardiovaskulárne účinky, prejavujúce sa okrem iného: rozšírením vencovitých tepien a znížením spotreby kyslíka srdcovým svalom (vďaka ekonomickejšej práci srdca). Taktiež bolo potvrdené zníženie krvného tlaku, zníženie koncentrácie katecholamínov v krvi a zníženie reaktivity ciev.
Pri klinických testoch sa zistilo, že extrakt z koreňa Kudzu odstraňuje alebo znižuje intenzitu bolesti hlavy, rovnako pri migréne. Je to spôsobené uľahčením prietoku krvi, znížením odporu v cievach. Aplikácia extraktu z koreňa Kudzu je doporučovaná aj na zmiernenie nepríjemných prejavov menopauzy, postmenopauzy i andropauzy, ako sú posilnenie libida, potlačenie rýchleho rozvoja osteoporózy, po steroidnej liečbe a pre zvýšenie sebavedomia. V období menopauzy je produkcia estrogénu znížená. Jeho nedostatok vyvoláva u žien nepríjemné stavy - podráždenosť, návaly horúčavy, závraty, kožné problémy, osteoporózu (odvápnenie kostí) a poruchy krvného obehu. Izoflavóny obsiahnuté v Kudzu čiastočne "nahrádzajú" pôsobenie estrogénu, a vďaka tomu môžu zmierniť niektoré z uvedených ťažkostí.
Kudzu pomáha predchádzať ochoreniam tráviaceho traktu. Odporúča sa v prípadoch poškodenia pečene, spôsobenom alkoholom, liekmi, toxickými látkami a zlými stravovacími návykmi. Čistí pečeň a pomáha pri prekyslení žalúdka.
Koreň Kudzu podporuje produkciu hormónov serotonínu a dopamínu v mozgu. Tieto hormóny majú zásadný vplyv na nervový systém.
Zaisťujú správny prenos podnetov do mozgu a medzi jeho jednotlivými časťami. Nedostatok serotonínu vyvoláva nervové zrútenie, depresie, Parkinsonovu chorobu a nadmernú agresivitu a mánie. Je zodpovedný tiež za výkyvy nálady. Kudzu podporuje prítomnosť serotonínu a dopamínu v obehovom ústrojenstve, a tým pomáha stabilizovať nervový systém, čo prináša posilnenie sebavedomia, efekt uspokojenia, prekonanie fóbií a zvýšenie odvahy. Je to obzvlášť dôležité pri všetkých závislostiach, depresii a neurózach.
Látky obsiahnuté v Kudzu majú účinky protirakovinové, antioxidačné, antibakteriálne, antipyretické, hypotenzné, spazmolytické a ďalšie.
Ako uvádza vo svojich prácach Dr. Jadwiga Pietkiewicz z Katedry a Ústavu lekárskej biochémie lekárskej akadémie vo Wroclawi a prof. dr. hab. med. Jan Niedworok z Ústavu farmakológie Lekárskej univerzity v Lodzi bolo preukázané, že genistein dokonca brzdí o 50% tempo rastu buniek - proliferáciu buniek vyvolanú napr. Chemickými karcinogénmi prítomnými v zamorenom prostredí. Za prítomnosti genisteínu je možné pozorovať aj zníženie hladiny PSA (Prostate-specific-antigen, prítomný v krvnom sére pacientov ako novotvarový marker) až o 50 – 80%.
V ktorých prípadoch je extrakt z koreňa KUDZU odporúčaný?
►pri závislostiach všetkého druhu (hlavne alkoholovej a nikotínovej závislosti)
►k regenerácii a očiste pečene poškodenej alkoholizmom, toxickými látkami a vedľajšími účinkami liekov
►ku stabilizáciu krvného tlaku (ľahko ho znižuje)
►pri tráviacich problémoch (pri prekyslení žalúdka), pri hnačkách
►pri migrénach a bolestiach hlavy
►k posilneniu činnosti obehového systému krvi
►V období klimaktéria
►k posilneniu libida
►pri neurózach, depresívnych náladách, podráždenosti
►ako prevencia závislostí
►k zvýšeniu a posilneniu imunity
►pri autizme a hyperaktivite detí
►preventivne pôsobí proti nádorovým ochoreniam prostaty a prsníka

×

AKCIA

janneharmonyVýpredaj kozmetiky, bylinných krémov a výživových  doplnkov, za skvelé ceny.
Len do vypredania skladových zásob.

 

Náš e-shop sa mení na: Bytové doplnky, liečivé kamene a minerály.

 

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info